House of Night

Училище за вампири

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Вила Планински Чифлик

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
BleedingDust
Butchering Whore

Брой мнения : 527
Местожителство : [Kaeleer]

ПисанеЗаглавие: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 2:23 am

Вила „Планински чифлик” е разположена на 3км. от Троянското село Чифлик, в пазвите на Стара планина. Село Чифлик е известен курорт със своите лековити минерални извори. Вила “Планински чифлик” се намира на 940м надморската височина, а съсвем наблизо се намира и "Козя стена" с надморска височина 1700м. Къщата е заобиколена от вековни гори и чисти планински извори, които се вливат в река Бели Осъм.
Това, с което е по-известна, или по-скоро по-тайнствена, обаче е, че е един от основните възли на организацията на "Хората на вярата". Забутана, но сигурна крепост на това религиозно движение.

Брой мнения : 145
Местожителство : The Vampire City

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:02 am

Жестоката болка в главата ми ме събуди. Задържах очите си затворени, припомняйки си случилото се... Нападнах оня, дойде някакъв бус... Отвлякоха ни!
Лежах на нещо твърдо и студено. Бях премръзнала. Ръцете ми бяха изтръпнали. Опитах да ги раздвижа. Безполезно. Бях прикована за... нещо.
Отворих едвам, едвам очите си. Под. Бях просната на някакъв мръсен дървен под. Ръцете ми бяха закопчани с белезници към таблата на едното легло.
Помръднах предпазливо крака си и веднага замръзнах. Обърнах внимателно глава. "Приятелчето ми" беше проснато на пода, точно до мен. Неговите ръце също бяха завързани.
Огледах го внимателно. Устата му беше разбита, лявото му око беше синьо и подуто. Ах, тези говеда! "дам, а ти не си виновна, нали?!" - прозвуча гласът на съвестта ми. Да, по дяволите, имах вина, но сега не беше време за самосъжаление!
Плъзнах се още малко към него. Рязка болка в стомаха ме накара да се свия обратно. Явно не ни бяха щадили.
- Ей, ей.... - подвикнах му тихо. - В името на Богинята, дано да се събуди.... - прошепнах.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:24 am

Докато пътуваха с автобуса Грей се бе върнал в съзнание. Просто метаболизма му прекалено бързо изгаряше упойката. Беше се наложило да го смлатят супер здраво. Дори го бяха наръгали с нож в крака. След това отново го упоиха. Този път с тройна конска доза.
Когато започна да се усеща на себе си, за момент му се прииска да го цапнат отново, защото безсъзнанието беше доста по-лесно, от това да може да усети главата си с такава тежест. Вероятно дори цял бидон текила да беше изпил, нямаше да е чак в толкова лошо състояние.
Опита се да се пребори два-три пъти с клепачите си и чак след това успя да отвори очи. По дяволите! Главата го цепеше! И всичко заради тая малка повлекана!
Отправи поглед нагоре. Видя тавана. Явно бяха в нещо като килия и беше завързан. Едва успя да поразмести главата си за да види, че не е сам. Оная беше с него. Чудесно, защо просто не й бяха теглили ножа и а му съкратят мъките.
- Пфу, - почти агонизиращо от болката изпъшка той. - Къде сме, по дяволите! Ще удуша проклетите коп*лета в собствените им черва! - закани се той, като очите му изглеждаха по-бесни от всякога.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:31 am

- Слава на Богинята. Събуди се. - изпъшках облекчено и за секунда се отпуснах на пода, треперейки.
Отново се напрегнах и се опитах да се понабера нагоре. Строполих се на земята, псувайки и стенейки от болка.
- В някаква спалня сме. - прошепнах тихо. Подуших въздуха. Студен повей ме накара да изтръпна. - Може би някъде в планината?!
Разклатих белезниците отново. Нищо.
- По дяволите. - стиснах зъби, понадигнах се и дръпнах още веднъж по-рязко, което само ми спечели здраво, болезнено срутване на пода.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:38 am

Всеки звук принуждаваше главата на Грей да експлоадира. Какво въобще му бяха направили. Не се беше чувствал така... слаб... от времето, когато бе бил човек. Сега беше готов да избие цял град с хора, само и само болката да се махна. Не че и без този фактор не би го направил вероятно.
- Естествено, че ще се събудя! Ти какво очакваш?! Няма да ти доставя удоволствието да танцуваш на гроба ми, малката! - Той разтръска глава. Голяма грешка! - Ще спреш ли с това кънтене?! Безсмислено е! Над белезниците тегне някакво моджо... пък и си новобелязана, нямаш силите на вампир, че да ги разкъсаш. Само засилваш проклетия главобол. - Грей стискаше зъби. Отдадеше ли се на гнева... Проклетниците бяха надрали белезите му! Неговите Знаци! Щеше да ги... просто щеше да ги...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:46 am

Послушно застинах за момент, след това издрапах до стената и облегнах гръб на нея. Затворих уморено очи. Разкъсваща болка пронизваше главата ми. Точно в средата на... челото. До белега ми?! Какво бяха...?! О, Богиню, какво ни бяха сторили?!
Усещах малките пламъчета на гнева да се разгарят в мен. Не, сега, ма**а му! Дължах го поне на оня идоит до мен. Колкото и да не ми се искаше знаех, че трябва да опитам... да ни измъкна от тук. Но как?!
Изхлипах тихо. Беше прав, беше жестоко прав. Не бях нищо повече от една слабачка.
Впих пръсти в дланите си, раазкъсвайки, вече изранената плът.
- Не искам да те видя мъртъв, глупако! - казах тихо, взрята в нищото. - Искам да видя тях! Препечени!
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 3:56 am

- О, само без чик-флик моменти, моля ти се... - Грей се опита да види все пак какво ще стане, ако той задърпа проклетите вериги. Голяма глупост. Това му причини много по-голяма болка, отколкото каквото и да е, което направи на белезниците. Опита се да се съсредоточи и да използва силата си, ала главата го болеше прекалено силно. Нямаше начин, не и сега, не и в това състояние.
- По-тихо, - студено каза той. - Не трябва да разбират, че сме будни. - Той отчаяно се облегна на ледената стена. - Трябва да измислим какво ще правим, трябва ни план.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Сря Апр 14, 2010 4:11 am

- Далечко съм от чик-флик моментчетата... - казах също толкова студено. - Нарича се загриженост, глупако. Се тая! - разклатих глава леко, което беше достатъчно да ми докара нова порция болка. Въздъхнах и ударих главата си от стената. Болката избухна и отнесе всички други мисли. Прочистване, точно това ми трябваше.
- Прав си! - изшептях. - Какъв ти беше елемента? Карай. Прекалено си зле, за да рискуваш, а аз... аз... - смръщих се.Гневни изкри отново залумтяха в мен.
Огън. О, да, огън. С малко повече напъване, може би щях да стопя белезниците.
- Само, че как да го запаля?!
Замислих се, облягайки се на дясното ми бедро. Някакъв предмет се вряза в плътта ми. Запалката! Приплъзнах се към досадника до мен.
- Виж забравили са да ме преджобят. От дясния ми джоб трябва да се подава запалка, можеш ли да ми помогнеш да я извадя?
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 12:31 am

Грей я изгледа. Оо, много умна беше, сама се удряше в стената, явно проклетниците й бяха избили и малкото мозък в главата. Да не обръщаме внимание на другото, но с това бамкане главата му още повече гърмеше.
- Спри да се удряш като тенеке в лозе против кьосовци! Хич не помагаш! - тихо профъфли той, хич не му беше до викане, а и вече уточниха, че не бива да викат.
- По принцип контролирам леда, мога да замразявам разни неща все едно се докосват до течен азот, но ще ми трябва известно време докато се съсредоточа. Ако вземеш да мирнеш, мога и да успея след няколко минути! - той погледна подозрително към джоба със запалката. - Виж какво, не се хаби, това е желязо, може да е от съветско време, но е здраво... няма как да вдигнеш температурата, че да го увредиш, камо ли да ни измъкнеш... по-скоро ще подпалиш нас...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 12:57 am

Огън и лед. Огън и лед... О, Богиню, Огън и Лед! Задавих се, опитвайки се да прикрия смеха ми. Безполезно. Тръснах леко глава.
Вгледах се в придружителя ми озадачено, смръщвайки вежди. Как беше разбрал за елемента ми?!
- Болката ми прочисти главата! Едва ли ще разбереш... Понякога ми е доста трудно да се концентрирам. - прошепнах тихо. - Мда, едва ли ще я вдигна дотолкова... - средоточено се засяпах в пода. - Добреее, ами ако успееш да замръзиш белезниците, после с какво ще ги счупиш. Едва ли ще ти остане достатъчно сила.

Огледах се в опит да намеря нещо, което да ни послужи за оръжие. Напразно. Стаята беше чисто гола, освен двете железни легла. Разгледах внимателно и тях, но нямаше смисъл...
- Добре, колкото и да не ни се иска, ще ни с наложи да контактуваме известно време. Тъй, че малко е... хмф... неудобно да те наричам с някакви имена. - казах и измрънках тихо под носа си "въпреки, че повечето ти подхождат". - Как ти е името, господин Ледена буца?
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:06 am

Грей за известно време замръзна, като че ли беше изключил. Просто се обърна към нея и тихо просъска:
- Върти очи, прави се на неадекватна, в никакъв случай не показвай, че си в пълно съзнание! И просто... не прави нищо! Търпи!- заповеднически й каза той и се облегна на стената притваряйки леко очи, изплезвайки език като куче. Приличаше на малоумник от лудницата.
В стаята влязоха двама мъже. Тихо се приближиха към леглата им и започнаха да ги оглеждат. Единия бутна с палката си Грей в крака силно. Той не реагира, кракът му автоматично се върна на място.
- Хахаха - гръмко се изсмя едната мутра. - Яко са го натряскали, брате! Пада му се на проклетото адско изчадие!
Другия сбута Силвър.
- Да, ама тоя парцал тука си го бива... дали...
- Ей, Йордане! Ня`ъме време за туй... шефа пак шъ викъ, бе!
- Уф, въобще нямаш усет за купон...
- По-късно...
Йордан отново сбута Силвър и се разхили:
- Ще е страшно забавление довечера тая...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:17 am

Щях да си счупя някой зъб!
В момента в който тоя мръстник Йордан се обърна с гръб към мен отворих рязко очите си и го изгледах с най-мръсния си поглед, а след това ги затворих.
Ще ги задуша в собствените им сокове! Ще ги препека на бавен огън, а след това ще ги раздам на кучетата! Адът ще им се види Рай! Само да са имали късмета да ме доближат... Но не смятах да оставам толкова дълго.
Въздухът около мен трептеше.... Нагорещяваше се, как всичко в мен.
- Егати и жегата е тука! - каза Йордан бършейки няколко капки под. А така ко**ле мръсно, гори... гори... гори. - Да се ма'аме, тия дваминцата няма се събудят минимум до обяд.
Врата се затръшна зад тях и в стаята се разне се ниско римжене. Сепнато осъзнах, че идва от мен.
- Ще ги изгоря от вътре!
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:24 am

През цялото време Грей използваше относителната топлина за да се съсредоточи. Но тази топлина, тази топлина! Зарани проклетницата го болеше дори още повече. Беше толкова топло... изведнъж по малкото прозорче се появи лед, по вратата се появи лед, по пода се появи лед, от тавана зависяха ледени висулки, леглото на Грей се превърна в ледена крепост. Нямаше и помен от топлината. Колко по-добре бе така...
- Казвам се Девънхарт Грейхевън... - промълви най-накрая той. - Но Ледена буца ми допада, звучи като кечист шампион. Ти си свещика, - подхилна се Грей. Изведнъж всичкия ле около тях изчезна и стаята беше с перфектно нормална температура. - Чудесно, сега ми трябва само малко тишина за да се справя с белезниците, после ще ги разбия в стената или в таблата на леглото...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:31 am

Погледнах го очудено. Беше относително мил! Уоу.
- Свещичка... Сладко. - усмихнах се. Не се получи особено добре. - Името ми е Силвър МакГрегър. Извинявай за изблика на топлина преди малко, Ледчо.
Пред погледът ми беше все още стаята окрасена с ледени видулки. Беше красиво. А Девънхарт, си го биваше. Беше силен.
Положих глава на стената.
- Имаш я. - прошепнах тихо и затворих очи. - Късмет.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:48 am

Грей я изгледа на кръв.
- Никога, ама никога не ми викай Ледчо! Да не съм ти някаква краличка тука?!
Застана мирно за няколко минути. Просто гледаше в една точка. Сиво-сините му очи дори не мигаха. Не знаеше как ще свърши всичко това. Главата му все още го цепеше, но болката започна бавно да отмина. а отминава... тишина, студ... лек ветрец подухва и с ледения си дъх вледенява лицето му. Бавно, леко... по белезниците започва да се образува скреж в спирални елементи. Температурата в стаята пада, целите белезници започват да изменят цвета си, да стават все тъмно сиви. Температурата продължава да пада, същите снежни спирални елементи започват да се появяват по таблата на леглото на Грей... белезниците заприличват на леко мръсен кокосов пълнеж.
Грей най-накрая мигна.
Вдигна рязко ръцете си и удари белезниците в таблата, те се разпръснаха на десетки малки парчета. По китките му си личаха изгарянията от леда. На мястото на белезниците кожата му вече полилавяваше. Вените на ръката му бяха изпъкнали и също бяха полилавели. Грей внимателно докосна едната си ръка с другата и се обърна към Силвър.
- Спокойно, боли почти колкото изглежда... надявам се нямаш против да направя същото с теб... иначе си оставаш тук.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 1:57 am

По дяволите, още ли трябваше да изтрая?! Хайде, Силвър, стегни се, само малко лед.... Дааа бееее.
Зъбите ми изтракаха, бях премръзнала цялата. Неусетно се бях свила на кълбо. Поотпуснах мускулите си.
Подръпнах леко белезниците. Представих се огъня, течащ по тях... НЕ! Г-н Ледчо (мухаха) беше прав, по-добре да не му развалям "насроението" с огън.
Отворих очите си и се вгледах в Девънхард.
- Добре, Буцо, давай... Бас държа, че ще ти хареса!
Стегнах се в очакване на болката.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 2:07 am

Грей дръпна ръкавите си за да не се виждат раните. Не искаше да се оглежда за да види какво е станало с Белезите му. Грей се изправи за да стигне до Силвър и като по чудо се задържа без да падне. Значи определено беше по-добре. Слава на Богинята за добрия метаболизъм на вампирите.
Той клекна пред Силвър и постави ръцете си върху белезниците й.
- Не бих се обзаложил срещу това, със сигурност ще загубя, - смигна й той. Този път притвори очи. По белезниците се появиха бели снежни спирали, които ставаха все по-гъсти и по-красиви. Вместо обаче да се разпространят по околната мебел и вените на Силвър, както бе станало в случая на Грей, те започнаха да обхождат пръстите и ръцете му, карайки да се подуват и посиняват още повече. Извенъж той отвори очи. Хвана ръцете на Силвър в своите и ги удари в таблата, спирайки точно преди да ги забие... достатъчно, че да се счупят белезниците, достатъчно че да не нарани нея.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 2:17 am

- Б-благодаря. - прошепнах тихо, впила очи в неговите. Не мога да повярвам, че ме беше препазил. Не не можеше да е толкова мил... Просто ей така.
Хванах бързо ръцете му. Изправих се и хванах бързо ръцете му. Бяха ледени. Плъзнах пръсти по неговите, затопляйки кръвта му, карайки я да циркулира отново. Отдъпнах ръцете си.
- Е, какъв е плана? Какво трябва да направим сега? - казах припряно, оглеждайки се наоколо. Видях един прозорец без стъкло, но с решетки на него. Сръщих вежди, доближих се и погледнах навън. Беше в гората. Видимо си отдъхнах, не го бяха хванали.
- Стой там, момче. Не идвай, не прави глупости... - прошепнах сякаш може да ме чуе от тук.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 2:24 am

Грей издърпа рязко ръцете си от нейните.
- Не се ласкай, трябваш ми... на висулка ще си безполезна. А пък и аз съм му свикнал! - Грей отиде до вратата и приближи ухо до нея. - Идея нямам какво е това място, нито къде сме... не смятам, че вратата е добра идея, мога да помириша хората наблизо - той шепнеше. - Прозорчето е прекалено малко, за да пробия врата както унищожих белезниците... по-вероятно е да се гътна преди да съм успял. - Грей се огледа и помисли малко. - Трудно е да замръзявам неща до изключително ниски температури, особено когато е силно концентрирано, но... идеята е тъпа, но не ми идва нищо по-добро. Мога да замръзявам спокойно прозореца и известно пространство около него, ти ще трябва да го разтапяш... ако имаме късмет водата сама ще си свърши работата с разрушаването. Все пак почти всички дупки по пътищата се получават така... а там пораженията са страшни... с малко късмет можем и да успеем преди някой да ни е спипал...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 2:31 am

- Естествено, че имаш някаква цел... - потърках челото си с ръка. - Това отнема години на природата, а ти искаш ние да го направим за колко получин-един час?!
Но нима имах по-добри идеи?! Обиколих стаята, оглеждайки я отново. Нищо. Спрях пред г-н Ледчо (Нямаше начин да разбере, че в мислите си го наричам така, нали?). Скръстих ръце под гърдите си и се взрях някъде над рамото му.
- Добре, да пробваме...
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 2:37 am

Грей също отиде до прозорчето и хвана решеткиге оглеждайки ги много внимателно.
- Да пробваме първо да изтръгнем решетките... после ще ни трябва още малко за да те промъкнем през него... - Големи ледени бузи се оформиха около железните прътове, пробивайки си леко път в процепите в стената. Грей Леденбуцов се отдръпна. - Дай да те видим сега каква работа вършиш, пушилке! Дано не излезеш въздух по налягане, - подценяващо я каза той и загледа внимателно за да види какви ще ги свърши дребната.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 3:04 am

Погледнах го остро при епитета "пушилке". Вгледах се в решетките, обгърнати от лед с диъметър два пъти по голям. Може би трябваше да внимавам повече в час по Химия последната година, но изобщо не ми пукаше.... Гледах само да оцеля.
Впрегнах мозъчето си. Налягане. И то високо. Ако успеехме да втечним вътрешността на ледените бузи, но да запазим горния слой... водата щеше да руши метала.
- Поддържай най-горния слой. Не го изпускай! - казах докато се приближих още малко.
Освободих съзнанието си. Представих си как ледът се разтапя от вътре, как водата започва да бълбука, притискайки желязото. Как в същото време металът поддава под силата на огъня и се огъва...
Нищо.
Впрегнах съзнанието си отново, усетих как около мен въздуха се затопля.
- Дръж здраво, Буца! - изстенах тихо. - Не съм се използвала елемента до сега, не и толкова... силно. -прошепнах по-скоро на себе си и отворих рязко очи. Видях как в основата си леденото покритие започва да се втечнява.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 7:40 pm

- Концентрирай се върху стената, нея трябва да разрушим! - почти спокойно каза Грей, забелязвайки къде насочва силите си тя.
Успяваше да задържи ледената обвивка, но му се наложи да направи малко допълнително. Дано силите на пушилката да можеха да минават и през по-големи блокове, защото ледът се топеше прекалено бързо и трябваше да има източници на енергия за замръзяване на врящата вода.
Изтика водата, която се образуваше около решетките и ги замръзи изцяло, карайки цялото налягане да пада върху основите, където решетките се забиваха в стената. Само да продължаваха така още малко, само пушилката да можеше да взигне още малко температурата.
- Когато ледът гръмне ще трябва да го разтопиш в същата секунда, за да няма време да падне на земята, да предизвика шум и да ни усетят... Ще успееш ли? - Предизвикателно и без капка притеснение попита... почти все едон се забавляваше.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 7:57 pm

- Добре значи, повишам тепературата... - измрънках и продължих изречението на ум. ... и напрежението се вдига... Щеше да има въздействието на бомба. Намръщих се. Дали щях да успея?! Хайде, Силвър, не му давай още поводи да ти се перчи и подиграва.
Опитах се да се концентрирам, за момент водата забълбука по-силно и по-силно... още...
Пред очите ми причерня и се олюлях. По дяволите!
Подпрях се с една ръка на ледената стена и се опитах отново. Един... два пъти... Нищо. Свих длан в юмрук и ударих по стената, скръцвайки със зъби.
Стегнах още повече юмрука си, забиваки нокти в кожата ми. Усетих как по пръстите ми протякоха няколко капки кръв. Температурата около мен започна да се вдига.... По-силно... Водата бълбукаше и бълбукаше под повърхостта. Пенеше се, като рязарен звяр.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:06 pm

Малките процепи между решетките и стената се изпълваха с нажежената течност както правеше лавата под земята. Атоми избиваха други атоми, стабилността се губеше.
Грей хвана Силвър през корема, като застана отзад, опитвайки се да я задържи в изправено състояние. Момичето скоро щеше да рухне. Новобелязан да издържи на такова напрежение и все още да е на краката си... почти впечатляващо. Дано издържеше още малко.
- Хайде, дръж се, малко остана! - Грей изведнъж се сети за нещо - Спри веднага! - заповяда той.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:18 pm

Отпуснах все мускул на тяло ми. Температурата около мен рязко спадна, възвръщайки по-нормални стойности.
- Какво? - казах не толкова дръпнато, колкото ми се щеше. Мразех да този тон. Мразех заповеди, но нямах сили да му кажа нищо, а и важното беше да се измъкнем. А и бях толкова уморена...Отпуснах се в ръцете му за момент, след това рязко се дръпнах от него, клатушкайки се застрашително.
Обърнах се към г-н Ледчо и се подпрях на стената, обгръщайки лицето си с ръце. Боже, каква болка! Имах чувството, че някой беше прогорил огромни дупки на мястото на очите ми. Устните ми бяха пресъхнали, а по гърба ми се стичаше пот...

Последната промяна е направена от BLooDyKiSs на Чет Апр 15, 2010 8:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:27 pm

Грей я бутна леко настрани, като се приближи до решетките. Затвори очи и замрази отраз всичката стичаша се вода. Водата, която се беше набила в процепчетата. Стените започнаха за се пропукват.
- Просто е - когато водата замръзва увеличава обема си, така не ни трябва да използваме налягането... направо троши. Като малък така пуках стъклени бутилки във фризера... - Грей поизбута с ръка няколко буци, а заедно с тях паднаха и няколко тухли... и решетките. - Но нямаше как водата да се набута в процепчетата без налягането... - Грей се обърна към нея преценително. - Имаш ли сили да се движиш? - Той клекна до нея и се опита да я охлади като поизстуди въздуха около тях до колкото може. - Трябва да бързаме, ако не ти се остава тук...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:35 pm

- Мерси. - изломотих, повдигайки глава. Изправих се внимателно. Предпазливо направих една, две крачки. Затворих очите си за момент, в опит да накарам всичко около мен да спре да се върти. Навлажних с език изсъхналите си устни и повдигнах бавно клепачи. Нещата се бяха нормализирали що-годе.
- Ще се справя. - изхриптях тихо. - Да се махаме от тук!
Всичко ми беше толкова замъглено! Секундите се точеха толкова бавно... Чувствах се като най-ленивото създание на Земята.
Поех си дълбоко дъх, поразкарвайки гаденето.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:42 pm

Грей я погледна добре. Момичето приличаше на парцал, е явно каквото кажеше се изпълняваше.
- Аз ще мина пръв, така няма да имаш шанса да се строполиш на земята като чувал с картофи и да доведеш всички при нас. - Той разкара каквото още можеше от леда и стената, хвана се с ръце за дупката, която се беше образувала, надигна се на мускулите си и успя да прекара главата и раменете си през отвора. Слава на Богинята, това го притесняваше, че няма да успее. Отблъсна се още малко. Ръцете му първи докоснаха земята, краката му просто се завъртяха над него, докато не стъпиха на земята в идеална стойка и той не се изправи от раз.
Грей се огледа. явно бяха в задната част. Нещо нямаше много охрана, но и какво да охраняват, това беше някаква хижа в планината... и все пак бяха довели двама вампира тук и... не, не сега беше времето за това.
- Сега си ти!

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 8:57 pm

Чух гласът му и изтръпнах. Погледнах внимателно през дупката. Не беше толкова високо. Само дето сега ми се струваше два пъти повече. Прехапах устни. Исках ли да остана тук, само заради единия му бъзлив момент Нееее!
Преглътнах и проврях глава през дупката, подпирайки се с ръце на пробитата стена. Изроних няколко парчета от мазилката, нагласяйки се добре. Раздвижих изпотените си длани. поех дълбоко от чистия планинки въздух и бавно изкарах десния си крак на вън. След това и другия, присядайки леко на отломките.
Погледна на долу преценявайки височината.
наложих си да се успокоя и бързо, преди да съм си променила решението, се изтласках.
Краката ми поеха удара, свивайки се в коленете. Но преди ръце ми да закрепят тялото ми сигурно на земята, паднах назад по дупе.
- Ма**а му! - изпсувах тихо, изправяйки се несигурно.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 9:23 pm

Грей я дръпна през няколко дървета навътре в гората.
- Бръх, успяхме да се измъкнем от проклетата килия, обаче сега как ще стигнем до цивилизацията!? Да имаш идея поне къде сме? - Грей се оглеждаше в търсене на знаци. - Наблизо чувам река, но не е нобходимо да означава нещо. Естествено, можем да минем... стига да искаш да се поизкъпеш...

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Чет Апр 15, 2010 9:36 pm

Все още не напълно осъзнала се, следвах Ледчо.
- Някъде в Стара планина, но не мога да кажа с точност къде. Тази хижа... изглежда ми познато. - замислих се. Ох, кога я бях виждала... кога...
Облегнах се на едно дърво и подсвирнах леко.
Пумата се придвижа плавно от гората и дойде в краката ми, избягвайки внимателно Ледчо.
- Знаеш ли къде сме, приятел?! - попитах го тихо, а той ми изръмжа отвърдително. - Покажи ми.
Тръгнах след него. Сега и аз дочувах ясно реката... Шадоу спря точно пред нея. Беше широка около 10-15 метра. Не много. Котака до мен измърка тихо.
- И на теб ли ти е познато... Чакай... - потупах го по главата и се обърнах. - Буца, да си се будил по време на пътуването? Някакви отличителни спомени?
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Съб Май 01, 2010 2:38 am

Грей я погледна странно. Всъщност, май той 90% от времето я гледаше странно. Е, какво да се прави... и това момиче не беше от най-обикновените.
- Будих се... но тогава ме надрусаха много люто. Предполагам по мъха на дърветата можем да разберем къде е север.. и ние просто ще трябва да вървим на изток... към морето... или нещо такова.

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Съб Май 01, 2010 2:53 am

- Идеята не е лоша. - прошепнах тихо, преминавайки с поглед по Ледчо, все едно не беше там.
Това проклето чувство ме глождеше от вътре. Къде бях виждала тази хижа?! Къде...
Смръших вежди, впила поглед в гората.
Трябваше да си спомня!
Завъртях пръста на палеца си и в паметта ми проблесна спомен...

"Слънчевата светлината осветяваше лицето на усмихнатия мъж. Ръцете му леко, но сигурно придържаха волана. Красиво тъмнокосо момиче се смееше силно до него... Oт стерео уредбата на буса звучеше стара песен на Rainbow.
- Ох, тате... - прошепна момичето през сълзи.
Погледът й се плъзна по прозореца. Свеж ветрец лъхна лицето й. След завоя пред очите и се разкри такава идилия... Тази хижа.
- Бива си я, а?"

- По дяволите!

BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Вто Май 04, 2010 2:29 am

- Естествено, че не е лоша... Нали е моя! - самодоволно избуботи Грей. Той започна да се оглежда наоколо и когато чу идващата кола просто нещо в главата му прещракна. Той сбута Силвър, стигна почти до пътя, протегна ръката си и ледена струя обхвана пътя. Точно, когато колата минаваше покрай тях, тя се подхлъзна и излезе от пътя.
Грей погледна към Силвър заговорнически.
- Какво ще кажеш да се възползваме от возило?

ПисанеЗаглавие: Re: Вила Планински Чифлик   Today at 7:37 pm

Вила Планински Чифлик
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next