House of Night

Училище за вампири

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Магазин

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
BleedingDust
Butchering Whore

Брой мнения : 527
Местожителство : [Kaeleer]

ПисанеЗаглавие: Магазин   Чет Апр 01, 2010 3:46 am

Всяка сутрин от тук бабките си купуваха топъл хляб, а хлапетата баничка и бира. Типичен български магазин, с типичният български асортимент.

Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 01, 2010 3:48 am

Магазинът изобщо не беше голям. Беше традиционното място на Грей за пазаруване. Е, беше имал малко проблеми с измъкването от училище. Добре де, сериозни проблеми. Но все пак, това беше България и тук нямаше невъзможни неща. Разглеждаше търпеливо рафта, като се чудеше какво точно да си вземе. Знаеше ли какво ще му се припие през деня...

Брой мнения : 278
Местожителство : ..Somewhere...

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 01, 2010 3:53 am

Ванеса дойде тук.Ядеше й се нещо сладичко.Типично в нейн стил.Разбира се, тя винаги се прикриваше.Напудри се, така че никой да не разбере, че е вампир.Взе протмонето си, извади пари и каза :
- Една..вафла "Морени" с фъстъци. - усмихна се на продавачката.Видя някакво момче и се сети кой е..Този в коридора.Не му обърна внимание и тръгна да излиза навън, като без да иска се блъсна в него.Обноските й изчезнаха и тя само му викна:
- Внимавай къде ходиш!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
BLooDyKiSs

Брой мнения : 145
Местожителство : The Vampire City

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 01, 2010 3:56 am

Отворих врата и ме лъхна аромат на някакъв освежител за въздух. Пфу... Намръщих се и се насочих към рафта с алкохол.
Заковах на място. Г-н Искам-да-се-напия-сам-умирайки-от-скука, стоеше и старателно разглеждаше напитките. Изпсувах тихо, правейки рязък завой. Спрях се. Какво ми пукаше?! Негов проблем, ако не му харесва... Насочих се обратно към спиртните напитки. От тук мернах любимата ми водка Собиекси с билка. Пресегнах се покрай рамото на "шахматиста", взимайки си едно шише.
Свих устни, когато "уханието" му нахлу в ноздрите ми. Първично. Меришеше на... подуших въздуха. Текила и топла лятна вечер.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Пон Апр 12, 2010 8:13 pm

Какво се излагаше, щеше да помоли продавачката да му даде една бутилка абсент под тезгяха. Хубаво парти щеше да си спретне.
Усети някаква ръка да се прокрадва над рамото му и той някак се сепна. Когато се обърна обаче очите му направо се изпълниха със злоба. Той се ухили ехидно.
- А, малката недодялана кукличка се е измъкнала от училище... Лошо момиче, могат да те накажат...

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Пон Апр 12, 2010 8:17 pm

Отдръпнах се, огледах го от долу до горе и след това впих поглед в неговия. По устните ми се плъзна презрителна усмивка.
- Пука ли ти?! - изсмях се в лицето му и плъзнах ботилката на тезгяха пред касиерката. Дръпнах глава назад и огледах щандчето с ядки. Пресегнах се и си взех две пакетчета кашу.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Пон Апр 12, 2010 8:25 pm

Грей непукистично прибра ръцете си в джобовете. Огледа я внимателно. Как по дяволите се беше измъкнала под стражата на Петрова?! Даже на него му беше трудно! А ето я тук, малката гаднярка... все едно е най-лесното нещо в света. Ама че работа! Погледна я преценително и сви рамене.
- Всъщност... даже и грам не - Той се огледа наоколо за да се увери, че няма никой друго... извади петдесетачка, метна я на касиерката и й смигна, тя знаеше какво да прави... вече беше минавал с този номер доста пъти-

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Пон Апр 12, 2010 8:33 pm

Ухилих се и поклатих глава. Май някой подкупваше, а... Хах. Извадих портмонето си и понечих да платя... Спрях се. Не бях свършила, за Бога! Порових в чантата си и напипах една запалка
- Цигари... ММ дълги! - прошепнах тихо на касиерката. Жената веднага посегна и ми ги даде. Ехидна усмивчица заискря на устните ми. Винаги ми даваха това, което исках... Винаги. - Благодаря! - казах на касиерката, а тя ми се усмихна лъчезарно. Идиотка. Погледа и пробяга към господинчото да мен и после пак обратно към мен, засмивайки се "разбиращо". Стоп! Стоп! Стоп! Тая да не би да си мислеше, че аз и тоя... Изръмжах, захвърлих парите на тезгяха, грабвайки покупките си. Хората са толкова тъпи!
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Пон Апр 12, 2010 11:57 pm

Жената подаде на Грей бутилката, като я извади изпод тезгяха, като и тя не пропусна да се огледа внимателно преди да направи това.
Когато видя погледа на продавачката Грей се захили, обви една ръка около рамото на дразнителната патка и нахакано каза:
- Оо, скъпа, тези са прекалено тежки за теб... няма нужда да се перчиш пред мен... - той дръпна възможно най-слабата Ева, която доста момичета пушеха и и я метна - Знам,ч е ги обичаш тези. - След това се захили отново, но доста пресилено и излезе през вратата.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 12:13 am

В момента, в който ръката му се плъзна по рамото ми, изтръпнах. Сякаш чувах през мъгла гадните му думи. Мръсно к***ле! Оставих кутията "Ева" да падне до мен. Изскърцах с зъби.
- Госпожице? - прозвуча колебливо гласа на касиерката до мен. Извърнах се рязко към нея и я изгледах презрително, намръщвайки отвратено лице.
Извърнах се и бързо се придвижих към вратата. Излязох тихо от магазина. Забелязах го. Горкичкия, подценяваше ме ... Подпрях нещата си до едно кошче и бързо и тихо, като пума се прокраднах до ръба на стълбите. Засилих се и скочих. Ръцете ми се увиха около раменете му, а краката ми се обвиха около кръста му.
- Ще си платиш, говедо такова! - просъсках, забивайки юмрук в гърба му.

BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 12:24 am

Грей съвсем спокойно спря. Остави я да полудува малко, след това здраво хвана ръцете му.
- Хей, от кога станахме толкова близки, че да искаш да те нося и на конче?
По улицата мина само някакъв дърт циганин и им се ухили мазно.
Малката обаче беше по-корава, отколкото изгледаше. Грей почти загуби равновесие и в опитите си да вземе контрол ходеше напред. Нямаше да използва сила, че като едното нищо щеше да й счупи нещо. Но дребната май не разбираше кавалерството му...

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 12:31 am

Тоя да не се мислеше за големият джентълмен?! Чух мазния хилеж на циганите до нас и им се озъбих, откривайки белега си. Те се отдръпнаха стъписани назад. Върнах вниманието си на жертвата ми. Стегнах хватката си около кръста му. Вплетох пръсти в косата му и рязко дръпнах на зад. Приближ лице до неговото.
- Едва ли можеш да се сръвняваш с коня ми, глупако! - изсмях му се аз. - Той е сто пъти по-привлекателен!
Захапах бузата му, пускайки му кръв. Тъпак! Идиот! Ще му рабия главата! Ще му разкъсам врата!
Ноктите ми задрапаха по кожата на главата му.
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 12:37 am

Дали от кръвта, дали от лудостта на малката фанатичка, Грей изпадна в леден гняв. Изведнъж зениците му се свиха и като че ли направо изчезнаха. Каквото и да ставаше... тя беше момиче, а той момче... и ще не ще, той имаше повече сила от малката. Изтръгна се от хватката й, хвана я за врата и я повдигна от земята. Гледаше я все едно беше готов да я убие, а кръвта му се стичаше по лицето. Стисна още по-силно притискайки гръкляна и с всички сили... скоро щеше просто да го пречупи.
- Слушай, малката! - просъска през зъби. - Не си познала с кого да си играеш! - Собствената му кръв го подлудяваше, беше прекалено близо до промяната и тези неща му влияеха по невероятен начин. В един момент просто я захвърли с всички сили и я трясна в стената.
ЦЦиганите нещо се размърдаха. Бяха изчезнали. Един зелен микробус видимо от втората световна война се зададе по улицата.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 12:49 am

Прекалила ли бях?! Не ми пукаше! Приповдигнах се от земята. Рязка болка ме накара да погледна към задната страна на прасеца ми. Стъкло. От къде се беше взело? Пресегнах се и с два пръста отскубнах малкото прозрачно парче. Загледах се в гладката му повърхност. От върха му се стичаше, червена гъста, лепкава кръв. Кръв! Моята кръв!
Гнева лумна в мен като необуздан огън. Свих длан около примивното "оръжие". Вгледах се с отвращение в господинчото. Приближих се бавно към него. Взрях се в очите му. Ами да...
Захилих се и разтворих дланта си, протягайки към него.
- Големия, лош вампир го е страх от малко кръвчица. - казах аз с нарочно изтънен гласец. - Давай, изпробвай ме още веднъж. Този път няма да съм толкова лесна.
В този момент забелязах буса. Изглеждаше ми смътно познат...
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 1:46 am

Грей не обърна внимание на буса. Изгледа я тъпо.
- Слушай, малката, не се ебавай с мен! Хич не ти минава номера! - Гневът беше изчезнал и отново се бе върнала дразнещата нотка в гласа му.
Микробусът се движеше бавно, но спря толкова рязко, че гумите му изскрърцаха в асфалта. Няколко човека наизлязоха от него и хвърлиха някакви мрежи върху Грей и Силвър, като псуваха доста звучно. Грей почна да се съпротивлява, но те вече ги дърпаха към буса.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 1:59 am

На езика ми напираше поредния циничен отговор, но мрежите ме спряха. Сърцето ми прескочи няколко удара. По дяволите! Знаех кои бяха. Хората на Вярата! Ето от къде ми беше познат микробуса, бях го видяла паркиран близо до скалите.
"Другарчето" ми се съпротивляваше до мен.
- Виж какво, престани! - прошушнах му . - Оплиташ ни още повече, няма да стане така!
Усетих стъклото в ръката си и в следващия миг посегнах към мрежата. В момента в който срязах няколко нишки, една нож се заби в китката ми. Изсъсках и вдигнах рязко глава.
- Помниш ли ме, к**ко?! - изсмя се мъжът. Мамка му, това се нарича лош късмет. - Ще съжаляваш, за това, което ми причини! - излая той към мен и излезе от сянката на буса. Лицето му беше разкривено в зловеща грим маса. На няколко места имаше шефове, а носът му беше непоправимо счупен.
- Здравей, "боецо"! - изсмях се презрително. - Ще те потроша целия заради тоя нож!
- Млъкни! - излая той и другите ни набутаха в автомобила.
От инерцията на потеглящия микробус се срутих на пода.
- Идеи, г-н голям-лош-вампир? Какъв ти е елемента?

BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 2:11 am

Грей чу през пръсти разговора. Ооо, чудесно! Сега заради малката к*чка се беше забъркал в такава каша! Стана му ясно кои са, как нямаше да му стане ясно. Мамка му! Проклятие! И всички останали проклятия! Само това му липсваше!
- Мръсни проклетници! Ще си платите за това! Ще ви удуша в собствените ви черва! - заплаши той. Тъкмо тръгна да отговаря на малката пачав*а, но стигна само до "Стихията ми е ле...", когато някой го прободе със спринцовка във врата. Като че ли същото направиха и със Силвър. Изведнъж погледа на Грей се замъгли, мускулите му натежа и го заболяха неимоверно...

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 2:26 am

Изгледах го озадъчено за една секунда, след това видях спринцовката, стърчаща от врата му. Миг след това усетих иглата върху собствени си врат. Погледа ми започна да се разфокосира...
- Ще си направя барбекю от теб, свиньо та... - изпъшках аз.
Губех съзнание. Гърбат ми се плъзна по стената на автомобила. Озовах се легнала на дясната си ръка. очите ми започнаха да се притварят. Припаднах, но не и преди да отнеса един здрав ритник в стомаха, от който се привих на две.
- Ще ви пека на бавен огън... всичките до ед...
BleedingDust
Butchering Whore

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Вто Апр 13, 2010 2:30 am

Последното, което Грей усети беше, че проклетите копелета започнаха да ги ритат. Единия за малко не му счупи врата. След това вещществото вече течащо в кръвта му взе връх и не му позволи да остане в съзнание по дълго. Мамка му... какво щеше да става сега.
Дъртия циганин в края на улицата просто се изхили мазно.
Микробуса от втората световна война с мръсна газ отпраши по пътя пълен с дупки и изчезна в далечината.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Сря Апр 14, 2010 2:16 am

Ванеса посочи мястото.
- Ето тук! - после видя и изпуснатата си вафла.
- Може да има следи от автомобила? - попита тя, като погледна Ед.Сякаш той мислеше за нещо много по-различно от това.Какво ли ставаше?Щеше да го попита, но по късно.Сега не му беше времето.
Blackness

Брой мнения : 328
Местожителство : ...following my dreams.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Сря Апр 14, 2010 2:22 am

Eд се поогледа.Видя една вафла на земята и после следите от гумите на буса.Отиде на мястото със следите и видя че действително това са следи от гуми.Отново се огледа и видя две спринцовки.Взе една салфетка и вдигна едната от тях.Помириса леко и веднага я хвърли настрана.
-Упойка!-Промърмори Ед под носа си.После проследи с поглед следите на буса които стигаха до една от боклюкчийските кофи и видя двама цигани с каруца които събираха кашони.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Сря Апр 14, 2010 2:26 am

Ванеса се учуди.За вампир си беше доста добър.
- Сега какво ще правим? - попита тя.Също като Ед се огледа.Взе вафлата и я хвърли в коша.
- Тя беше моя.. - каза със съжаление.
- Господин Дарк..знам, че сега не е момента, но какво е станало?Имам предвид, имам чувството, че мислиш за нещо съвсем различно..
Blackness

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Сря Апр 14, 2010 2:34 am

-Ъъъ...нищо.Просто бях се вманиячил в солитара си и все още съм като замаян.А и се чудя къде е Ник напоследък...все пак сте обвързани...трябва да знаеш къде е.-Каза Ед докато оглеждаше спринцовките и следите от буса.Клекна до следите и се загледа в тях.Гумите не му бяха познати.Не приличаха нито на Мишлен нито на Пирели...на нито едно които Ед знаеше.Загледа се за да открие още нещо но не успя да намери нови следи.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Сря Апр 14, 2010 2:37 am

- Обвързани сме, но не знам къде е.От няколко дни го няма, а това ме притеснява.Може би е още на скалите.. - предположи Ванеса.Някак не вярваше на Ед, за солитара, но и не мислеше да захваща на ново темата.Явно не искаше да говори за това.
- Някакви нови следи? - попита момичето.
Blackness

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:03 am

-За съжаление не.Наистина са умели в дейността си.Само една спринцовка и следи от гуми.-Двама по-млади цигани се приближаваха към Ед с две дъски и той забеляза това.Точно единият щеше да го удари и Ед замахна рязко от което дъската на единия се счупи.Циганите зяпнаха като ударени с мокър вестник а Ед изтри пудрата и белега му се откри.Циганите хукнаха напред и единия се пльосна с всичка сила на земята тъй като се беше спънал в един камък.Стана бързо и двамата завиха в една уличка.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:07 am

Ванеса се бе уплашила, и както вървеше на зад се препъна, леко се завъртя и се хвана за Ед, като го прегърна.Направи лека усмивка.Погледна го, а след това се отдалечи малко.И все още бе близо до него.
- Азз, ъъ извинявам се. - каза тя.
Blackness

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:36 am

Ед направи гримаса но почуства нещо странно.Като че ли за пръв път изпитваше това.Усети слаба болка в главата и пръстите на ръцете му леко изтръпнаха.
-Няма нищо.-Отговори той.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:41 am

Ванеса бавно преглътна.Само тя ли усещаше това?
- Ед, и ти ли.. - не можа да довърши.Просто се доближи до него и затвори очи.Изведнъж пчувства устните му.Тя го бе целунала.Незабавно се отдръпна от Ед.
- Съжалявам..Беше грешка..Голяма грешка.
Blackness

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:48 am

Ед не осъзна какво става но когато видя аурата на момичето веднага се досети.Ед наистина знаеше че е грешка и точно се канеше да заобеснява как това е грешна постъпка и не бива да става повече усети че по ръката му имаше кръв.Кръвта му.Най-вероятно беше от дъската на циганина който се опита да го удари.Ед не знаеше какво да прави.Ванеса беше новачка и кръвта му можеше да я подлуди а той самия нямаше нито превръзка нито нищо.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:52 am

Ванеса забеляза кръвта му и бавно преглъртна.Искаше..искаше..Но просто не можеше да го направи.
- Контролирай се..контролирай.. - усети само кръвта по езика и устните си.Екслодира в нея.Толкова бе сладка.Момичето искаше още и още..
Blackness

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Чет Апр 15, 2010 1:58 am

Точно от това се боеше Ед но ето че се случи.
-Ако жаждата ти е толкова неутолима...пии.Но не тук.Трябва да отидем в училището.
Ед наистина се тревожеше да не ги види някой и после да свършат забити на колове.

ПисанеЗаглавие: Re: Магазин   Today at 5:54 pm

Магазин
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1