House of Night

Училище за вампири

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Театър

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
melrose

Брой мнения : 635
Местожителство : somewhere over the rainbow...

ПисанеЗаглавие: Театър   Сря Яну 06, 2010 10:57 pm

Ходите ли? Коя е най-добрата постановка, която сте гледали?

And I cannot text you with
a drink in my hand, eh…

I shoulda left my phone at home, 'cause this is a disaster!
Callin' like a collector -sorry, I cannot answer!

We're sorry… the number you have reached is not in service at this time.
Please check the number, or try your call again.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
BleedingDust
Butchering Whore

Брой мнения : 527
Местожителство : [Kaeleer]

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Чет Яну 07, 2010 2:50 am

О, аз супер много обичам. Страшен фен съм, пък и се радвам, че поне в града ми често има постановки. Всъщност, градският ни театър е доста силен и винаги поставят интересни пиеси. Миналия месец ходих на "Барон Мюнхаузен". Беше разкошно, невероятно забавна, заедно с това невероятно силно, въздействащо и позитивно послание.
Иначе, като се замисля за любима, може би ми е "Кожа и небе", гледала съм я като участваше Асен Блатечки. Аз съм си му и фен де, но и самата пиеса беше разкошна.
Постановката, която обаче ме запали по театъра беше "Боряна" на Йовков. В осми клас беше първия театър, на който отидох, мисля че го играеха симпатягите от ловешкия театър, та общо взето тогава осъзнах колко невероятно преживяване е това изкуство.
Между другото, просто искам да кажа... 8 кинта за кино, само 3-4 за да ти играят десетима човека на живо два часа... лудост!

Брой мнения : 25
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Съб Мар 27, 2010 7:42 pm

Много обичам да ходя на театър.Още от дете вечно съм мъкнена от родителите си не само на куклен,но и на нормален театър,и на опера са ме водили Very Happy Има една много специална тръпка,когато наблюдаваш хората на живо,на два метра от теб как играят.Просто е страхотно и неповторимо.Излизаш от залата преизпълнен с приятни емоции.Е,има и постановки,които не са се получили добре.Една такава за мен беше "В полите на Витоша" по Яворов.Самата режисьорка имаше много новаторски идеи,които не се свързаха изобщо с епохата.Доста хора бяха втрещени направо.
Иначе имам доста любими постановки.Може би най-любимата ми е монологът на Маруис Куркенски-"Сътресение" по Николай Хайтов.Страхотна работа беше свършена.Държи те през цялото време с ококорени очи,за да не изпуснеш част от огромния талант на актьора.Пак бих го гледала с удоволствие.Тук мога да се похваля,че миналата седмица видях Мариус,но пък той не изглеждаше много добре...
Също така харесвам "Кожа и небе","Мъжка забавачка" и "Народното творчество" с Камен Донев.Пак е под формата на монолог,но беше страшно забавно.Един приятел,с когото бяхме тогава,отиде още два пъти да го гледа.
Сега пак ми се ходи на театър.Може да разгледам нещата,които ще дават в Пловдив тази седмица,както и тези в София от другата.Определено имам доста привилегии с това пътуване между градовете,защото и в двата се играе много.Не случайно именно в Пловдив е "Сцена на кръстопът" и е град на всякакви личности,които са творчески настроени Wink
jossy15

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Чет Юни 10, 2010 1:35 am

Обичам театръра! Това е едно от малкото живи изкуства останало се през вековете, така че, нека го запазим! Like a Star @ heaven
SummerWhite

Брой мнения : 197
Местожителство : Mystic Falls

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Сря Дек 01, 2010 12:04 am

Лично аз ходя на театър. В моя град има Младежки театър и сме правили различни пиеси. Последните които направихме бяха "Ще те накарам да се влюбиш" по Недялко Йорданов и "Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников Wink Сега разработваме нови пиеси. И в най-скоро време ще започнем да я правим.Ааа и също съм гледала в София "Ах този джас" със Аня Пенчева, Кръстьо Лафазанов, Мариан Бачев и т.н. Wink Наистина чувството е наописуемо, когато застанеш пред 200 човека. Преди да излезеш на сцената се чувстваш сърцето си как ще изхвръкне от вълнение cheers Или пък как усещаш прожекторите в/у теб или погледите на публиката..просто е неописуемо Like a Star @ heaven
Вижте профила на потребителя http://nagradite.net/SummerWhite
perlata

Брой мнения : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Вто Мар 01, 2011 5:31 pm

Първата пиеса на която ходих се казваше "Направи го пак". От тогава обожавам театъра. Ходила съм на различни пиеси и винаги съм си удивлявала от таланта на актьорите. Аз също съм участвала в една руска пиеса ("Жьл бьйл Онегин"), а чувството да излезеш пред публика е просто неописуемо.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Театър   Today at 5:50 pm

Театър
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1